Persan Çatı Sistemleri

Çatı kaplamaları arasında piyasaya girdiği günden beri sektörde liderliği üstlenen PERSAN kiremitleri; soğuğa, sıcağa, neme, donmaya, asitlere karşı direncini Erper perlitinden alır. Geleneksel yapı elemanlarına oranla 7 kat daha iyi Sınıfının en iyi ürün çözümleri ile çatılara özel, özgün sistemler sunan Persan, kiremitte suya ve donmaya karşı 60 yıl garanti vermektedir. Persan; yağmur, kar, dolu, don, gece-gündüz sıcaklık farkları, IR ve UV radyasyonu, rüzgar, dış kaynaklı sesler vb. dış koşulların etkisini minimuma indirmektedir.

%40’a varan enerji tasarrufu

Yapısal özellikleri nedeniyle kimyasal etkilere dayanıklı olan Persan kiremitleri, çatı kaplama ve yalıtımında, yağmur indirme çözümlerinde, çatı yenilemelerinde, sıcak ve soğuk iklimlerde yer alan tüm çatı tiplerinde uygulanabilir. Binaları yazın serin, kışın sıcak tutar.

-42 C dona dayanıklı

Persan perlit kiremitleri -42 0C dona karşı dayanıklıdır ve yüksek dayanıma sahiptir. Hafifliği ile binanın statik ağırlığını düşürür. Polyester esaslı su yalıtım örtüsü nefes alabilme özelliği sayesinde çatı konstrüksiyonunun ömrünü uzatır.

PERSAN AKDENİZ AKRİLİK SERİSİ

Persan Akdeniz Serisi Akrilik Yüzey Kaplamalı Kiremitleri minimum su emme ve estetik görünümü birleştiren ürün serisidir. Otomasyon ile desteklenen ve hazırlanması aşamasında pigment boyayla renklendirilen harç ile üretilen kiremitlerin üzerine paketleme öncesi yapılan boyama işlemi her bir kiremidin aynı tonda ve gramajda boyanmasını sağlayarak çatınızda tek tip rengi yakalamanızı sağlar.
İstenilen renkte üretimi de sağlanan bu kiremitler uzun yıllar boyunca renklerini korur

PERSAN AKDENİZ DOĞA SERİSİ

Mat yüzey yapısı ile çatınızda doğal bir güzellik…

Persan Akdeniz Doğa Serisi Kırmızı Demiroksit Perlit Kiremitler harcı hazırlanırken homojen bir biçimde karıştırılan renklendirici pigmentler sayesinde kalıcı ve doğal görünümlü bir yapıya kavuşur. Mat yüzey yapısı ile çatınıza doğal bir güzellik katar.

Persan Akdeniz Doğal Perlit Gri Kiremit Mollaköy Doğal Perlit’in kendi rengindedir ve bu rengi ömrü boyunca korur. Açık rengi dolayısı ile yansıtıcılığı yüksektir ve binaların çatı aralarındaki ısınmanın azaltılmasıyla çatı katları ile üst katların soğutma giderlerinin azaltılmasına katkıda bulunur.

PERSAN ERGAN SERİSİ

Persan Ergan Serisi Kiremitleri minimum su emme ve estetik görünümü birleştiren ürün serisidir. Otomasyon ile desteklenen ve hazırlanması aşamasında pigment boya ile renklendirilen harç ile üretilen kiremitlerin üzerine paketleme öncesi yapılan boyama işlemi her bir kiremidin aynı tonda ve gramajda boyanmasını sağlayarak çatınızda tek tip rengi yakalamanızı sağlar. İstenilen renkte üretimi de sağlayan bu teknik ile çatınız binanızındış rengine, yapısına, çevrenize ve zevkinize uyumlu hale gelir. Uygulama sonrası kiremitler uzun yıllar boyunca renklerini korurlar. Kullanılan boya ve boyama tekniği isteğe bağlı olarak çatınızda uygulamadan sonra da renk değişimi veya uzun yıllar sonra eski rengini yenileme imkânı verir.

Tamamlayıcı Kiremitler

NEDEN PERSAN KİREMİT?

 • Garanti
  Persan Kiremitleri su geçirmezlik ve dona karşı 60 yıl garantilidir.
 • Teknoloji
  En ileri teknoloji ile el değmeden milimetrik ölçülerde üretilir.Ürün tasarımı sürekli geliştirilmektedir.
 • Ekonomiktir
  Montajda m2 sarfiyatı sadece 10 adet olduğundan işçilik ve zamandan büyük tasarruf sağlar.
 • Pratiktir
  Persan kiremitleri otomatik kilitleme sistemi sayesinde montaj hızı ve kolaylığı sağlar.
 • Doğa Dostudur
  Persan kiremitlerinin üretim sürecinde zararlı atık madde oluşmaz.
 • Rüzgar ve Yağışlardan Etkilenmez
  Persan Kiremitleri, otomatik kilitlenme sistemleri sayesinde, yüksek eğimli çatılarda ve şiddetli rüzgar alan bölgelerde kullanılmaya uygundur.
 • Hafiftir
  Persan kiremitlerinin ağırlığı klasik kil ve beton kiremitlere oranla daha düşüktür. Binanın statik ağırlığını düşürür.
 • Renk Seçeneği
  Değişik renk ve yüzey seçenekleri mevcuttur.
 • Yanmaz
  Doğal perlit esaslı kiremit çok yüksek derecede ateşe karşı dayanıklıdır
 • Bakteri Barındırmaz
  Bakteri üretmez ve barındırmaz, küflenmez, yosun tutmaz.
 • Dona Karşı Dayanıklıdır
  Persan Kiremitleri -42 C’ye kadar dona karşı dirençli olup, 60 yıl garanti kapsamındadır.
 • Su Geçirmez
  Doğal perlit esaslı Persan Kiremit su emmez ve geçirmez.
 • Asit ve Bazlara Karşı Dirençlidir
  Perlitin yapısal özelliklerinden dolayı kimyasal etkilere karşı dirençlidir. Asitlerden, bazlardan etkilenmez.
 • Yüksek Mukavemetlidir
  Persan Kiremitleri yüksek kırılma ve eğilme direncine sahiptir.

PERSAN Referanslarımız

 • Bebek, İstanbul
 • Emek İnşaat
 • Hewa City Projesi